Ismét eltelt egy év, és bármennyire is közhelyesen hangzik, én úgy érzem, hogy elképesztően gyorsan telik az idő. Főleg az évem második felét éreztem pörgősnek, a nyár ugyebár mindig gyorsan eltelik, aztán kezdődik az új tanév (egyetemen dolgozok), majd az ünnepekre való készülődés, a karácsony, és aztán már itt is van az év utolsó napja. Ehhez pedig mindenképpen évzáró poszt dukál, hiszen ilyenkor akarva-akaratlanul is elmerengünk azon, hogy mi történt az elmúlt évben, és ehhez szorosan kapcsolódik az is, hogy átértékeljük a dolgokat, és esetleg elgondolkodjunk azon, hogy min kellene változtatni. Ez nyilván nemcsak a “való életre” vonatkozik, hanem a bloggal kapcsolatos dolgokra is, úgyhogy én azt mondanám, hogy vágjunk bele, értékeljük a 2018-as évet!
Sok minden történt velem ebben az évben, amik természetesen kihatottak a blogomra is. Ha az utóbbi évekre visszatekintek, mondhatni általános tendenciává vált, hogy év elején elkap a könyvmolyok legfélelmetesebb “betegsége”, az olvasási válság. Én ezt mindig az előtte lévő nagy hajszára fogom, ugyanis az őszi és a karácsony körüli rengeteg megjelenés miatt nagyon sokat olvasok megállás nélkül, és rengeteg poszt is kikerül ilyenkor a blogomra. Idén azonban ezt a válságot sokkal súlyosabbnak éreztem, mint a korábbiakat, hiszen még áprilisban is szenvedtem emiatt. Eléggé meg is voltam ijedve az év elején (még posztot is írtam róla), mivel számomra - nyilvánvalóan - az olvasás és a blogolás nagyon fontos. Még a Könyvfesztivál idején sem tértem magamhoz igazán, és el sem mentem aztán rá, amit azért most már bánok, és jövőre mindenképpen szeretnék kilátogatni.
Az átok szerencsére megtört, hiszen májusban és a könyvheti megjelenések idején már újult erővel vetettem bele magam az olvasásba. Sokkal több értékelés született, mint korábban, amit az is mutatott, hogy nyáron kiugróan több volt a látogatottság a blogon, amit ezúton is köszönök, hiszen ez azt jelenti, hogy megvártatok. A könyvheti megjelenések lecsengése után aztán ismét egy pihentetőbb időszak a nyár többi része, ilyenkor a szokásomnak híven olyan könyveket veszek elő, amikre máskor nincs időm (az Outlander könyveket például szinte mindig ilyenkor olvasom). Egyébként ha már a nyárnál tartunk, azt meg kell említenem, hogy idén életemben először láttam a tengert, hiszen Olaszországban nyaraltam, ami egy felejthetetlen élmény volt számomra! Visszatérve a könyvekre, ősszel újabb “roham” érkezett ugyebár, viszont idén jobban fel voltam rá készülve, a blogturnénak hála ugyanis sok könyvet előre olvashatunk, így hamarabb tudtam elkezdeni olvasni az új megjelenéseket, és több időm jutott arra, hogy kiélvezzem őket, és természetesen arra is, hogy megírjam a bejegyzéseket.

Évzáró poszt nem telhet el statisztikák nélkül, hát lássuk mik a 2018-as év számadatai. Ami az olvasásokat illeti, 88 könyvet olvastam el idén, ami a moly szerint 34.460 oldal. Nem tagadom, kicsit le vagyok törve emiatt, hiszen a korábbi években mindig elértem a százat, most viszont eléggé távol vagyok tőle. Nos, igen, az a fránya olvasási válság nagyon elhúzódott idén. A leghosszabb könyv 1192 oldalas volt, mily meglepő, az Outlander 4. része, az Őszi dobszó, a legrövidebb pedig mindössze 64 oldalas, A Grincs mese. A blog számlálója a mai napon nagyjából 640.000 látogatót mutat, aminek elképesztően örülök, hiszen tavaly 358.000-nél álltunk meg. Nem tudom eléggé megköszönni! Ahogy említettem korábban, a legnépszerűbb hónap a július volt, ekkor ugyanis 47.638, azaz majdnem 50000 látogató járt a blogon, ami szerintem elképesztő és egyben nagyon meglepő, hiszen a korábbi években mindig ősszel jártatok a legtöbbet a blogon. A decembert is ki szoktam emelni, a legfrissebb adatok szerint 25.000 ez a szám. A mai posztommal együtt összesen 73 bejegyzést írtam idén, ez a tavalyihoz képest csökkent, akkor majdnem a százat is elértem. A legtöbb - 3081 - kattintást Whitney G.: Alapos kétely posztja érte el. Hogy miért, azt nem tudnám megmondani, mindenesetre én is csíptem a könyvet. A közösségi oldalak is fontos szerepet játsszanak a blogom életében, úgyhogy rájuk is kitérnék. A facebook oldal kedvelőinek száma nagyon alkalomhoz illő, szerintem valami varázslat van a dologban, ugyanis pontosan 2019. Tavaly 1860-nál álltunk meg, úgyhogy szerintem ez szuper növekedés. Instagramon is jelen vagyok, itt 617 követőm van 257 bejegyzéssel.
Végül pedig a legek sem maradhatnak el. Ennek a felsorolásnak igazából az a lényege, hogy megmutassam, mely könyvek voltak rám a legnagyobb hatással idén, sok helyen fel is cserélhetőek a könyvek.
2018...
legjobban várt könyve: Sarah J. Maas: Kingdom of Ash
legjobb könyve: Mary Ann Shaffer – Annie Barrows: Krumplihéjpite Irodalmi Társaság
legjobb magyar könyve: Szélesi Sándor: Kincsem
legjobb romantikus könyve: Kate Eberlen: Miss You
legjobb történelmi romantikus könyve: Diana Gabaldon: Őszi dobszó
legjobb fantasy-ja: Marissa Meyer: Heartless - Szívtelen
legjobb YA-könyve: Karen M. McManus: Lehull a lepel
legjobb NA-könyve: Leisa Rayven: Hitvány Rómeó
legjobban megérintett története: Tillie Cole: Ezer csók
legnagyobb meglepetése: R. M. Romero: Karolina és a krakkói Babakészítő
legjobb ifjúsági könyve: Francesca Zappia: Csak kitaláltalak
legjobb meséje: Matt Haig: Karácsony apó és a csokitojás
legütősebb kezdése: Judith McNught: Álomkirályság
legütősebb folytatása: Sarah J. Maas: A hajnal tornya
legütősebb befejezése: Erin Watt: Cifra palota
legjobb chick-lit könyve: Sally Thorne: Gyűlölök és szeretek
legédesebb könyve: Helen Pollard: Visszatérés a kis francia panzióba
legjobb női szereplő: Nesta Archeron (Szárnyak és pusztulás udvara)
legjobb férfi szereplő: Chaol (A hajnal tornya)
Végül pedig azt kívánom, hogy minden kívánságotok teljesüljön, amit ma éjjel megfogadtok! Érezzétek jól magatokat!
Boldog Új Évet!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése